Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše

AKCE doprava po ČR již od 89 Kč, ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

Vývojové desky Arduino UNO, Arduino MEGA

Vývojové desky Arduino - otevřená elektronická platforma, založená na jednoduché počítačové desce a vývojovém prostředí, které slouží k tvorbě software.

Arduino UNO R3Vývojové desky Arduino obsahují 8bitové mikrokontrolery z rodiny AVR od firmy Atmel a množství dalších podpůrných obvodů. Oficiální vydání Arduina, používají čipy ATMega8, ATMEGA168, ATMEGA328, ATMega1280 a ATMega2560. Každá deska má většinu I/O pinů přístupných přes standardizované patice, do kterých se jednoduše připojují další obvody, kterým se říká ShieldyNa deskách je několik diod, resetovací tlačítko, konektory pro ICSP programování, napájecí konektor, oscilátor a obvod zprostřekovávající komunikaci po USB. Základní verze Arduina, Arduino UNO, poskytuje celkem 14I/O digitálních pinů a 6 pinů analogových. Šest digitálních pinů je také možné použít na softwarově řízený PWM výstup. 

Hlavní mikrokontrolér, který je uživatelsky programovatelný, již má bootloader (kód, který se po spuštění postará o základní nastavení mikrokontroleru, jako jsou interní časovače, nastavení rozhraní USART a další) a nastavené potřebné fuses bajty (nastavují nízkoúrovňově některé vlastnosti čipu). Díky tomu se uživatel nemusí starat o detaily a své programy píše v jazyce podobném C/C++.

Pomocí Arduina můžeme nyní vytvářet interaktivní projekty a díky těmto malým počítačům ovládat nebo sledovat vše na co si vzpomeneme. 

Navštivte náš e-shop

Rozdělení základních desek

Arduino deska Mikrokontrolér Flash paměť KiB Digitální I/O piny Analogové vstupy

UNO R3

ATMEGA328P

32 14 6

Nano

ATmega328

32 14 8

Mega

ATmega1280

128 54 16

Mega2560

ATmega2560

256 54 16

Leonardo

ATmega32u4

32 14 6

 

Arduino Uno R3

Arduino UNO

je mikrokontrolér s čipem ATmega328P. Má 14 digitálních vstupních a výstupních pinů (z toho 6 lze použít jako výstupy PWM), 6 analogových vstupů, 16 kHz křemenného krystalu, USB připojení, napájecí konektor, konektor pro ICSP a tlačítko resetování. Obsahuje vše potřebné k podpoře mikrokontroléru; jednoduše jej připojte k počítači pomocí kabelu USB nebo ho napájejte adaptérem AC/DC či baterií. Arduino UNO je kompatibilní s rozšiřujícím modulem CNC SHIELD V3.0 pro 3D tiskárny a CNC frézy.

"Uno" znamená v italštině "první" a tento název byl vybrán, aby označil vydání Arduino Software (IDE) 1.0. Deska Uno a verze 1.0 Arduino Software (IDE) byly referenční verze Arduino, nyní se vyvíjejí novější verze. Deska Uno je první ze série desek USB Arduino a zároveň výchozím modelem pro platformu Arduino. 

Arduino Mega2560

Arduino Mega 2560

je mikrokontrolér s čipen ATmega2560. Obsahuje 54 digitálních vstupních a výstupních pinů (15 z nich může být použito jako výstupy PWM), 16 analogových vstupů, 4 UART (hardwarové sériové porty), 16 MHz krystalový oscilátor, USB připojení, napájecí konektor, záhlaví ICSP a resetovací tlačítko. Obsahuje vše potřebné k podpoře mikrokontroléru. Jednuše jej připojíte pomocí kabelu USB k počítači nebo jej napájíte adaptérem AC/DC či baterií. Mikrokontrolér Mega 2560 je kompatibilní s rozšiřujícím modulem  SHIELD RAMPS 1.4 a nabízíme jej také v celé sadě elektroniky na stavbu 3D tiskárny.

 

Navštivte náš e-shop