Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše

AKCE doprava po ČR již od 89 Kč, ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

Větrná elektrárna

9.2.2015 Síla větru je všude, využijme ji.

Větrné elektrárny jsou u nás běžné, ale zatím se jedná spíše o projekty velkých společností. Větrné elektrárny pro domácí použití jsou spíše raritou, ikdyž jejich ceny jsou dnes již v řádech několika desetitisíc korun. Tento projekt Kanadských studentů má ambice spíše pro země třetího světa, kde i elektřina je vzácnost a nabít mobilní telefon nebo počítač je problém. Další využití může mít při cestách do odlehlých míst ať už v džungli nebo horských oblastech.

Projekt větrné elektrárny pro jednotlivce se skládá z několika tisknutých dílů, malého generátoru a lopatek z papíru, látky, dřeva nebo toho, co je právě po ruce. Výkon takovéto elektrárny, dle studentů, vystačí bez problémů na nabití mobilního telefonu a menšího notebooku. 

Ceny by se měly pohybovat do $50 (asi 1211,-Kč k 9.2.2015) a sestava bude obsahovat generátor a sadu vytištěných dílů (ostatní je možné osadit dle možností)

 

Zdroj: 3ders.org