DOVOLENÁ od 2. do 15. 7. 2022. Neodesíláme žádné objednávky z eshopu. V případě veškerých dotazů upřednostňujte prosím emailovou komunikaci na info@jprint3d.cz. Děkujeme za pochopení.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

ONO 3D

21.10.2016 Mobilní a levná DLP 3D tiskárna

Na jaře tohoto roku se na stránkách kickstarter objevila novinka amerického výrobce 3D tiskáren, která je malá, lehká a hlavně velice levná. Pracuje na principu DLP, kde se světlem vytvrzuje speciální pryskyřice, která v místě osvitu vytvrdne. Největším problémem u takového typu tiskárem je cena projektoru. Výrobce si ale řekl, že kvalitní "projektor" má dnes již mnoho běžných lidí. Tím projektorem je myšlen váš mobilní telefon, který je s dostačujícím rozlišením a dobrým jasem. 

   Proto jen pod samotnou nádobu s pryskyřicí umístíte svůj telefon, bluetooth spárujete s tiskárnou a pustíte program. Na displeji se vám postupně střídají černo-bílé obrázky v pravidelných intervalech a pouze jeden mechanizmus Z-osy v tiskárně, postupně vytahuje z pryskyřice váš výrobek.

   Výrobce v předprodeji stanovil cenu na $99, což samozřejmě poté v běžném prodeji bude více, ale i tak by to mohla být nejlevnější 3D tiskárna na trhu.

    Tak se necháme překvapit.