Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše

AKCE doprava po ČR již od 89 Kč, ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

ONO 3D

21.10.2016 Mobilní a levná DLP 3D tiskárna

Na jaře tohoto roku se na stránkách kickstarter objevila novinka amerického výrobce 3D tiskáren, která je malá, lehká a hlavně velice levná. Pracuje na principu DLP, kde se světlem vytvrzuje speciální pryskyřice, která v místě osvitu vytvrdne. Největším problémem u takového typu tiskárem je cena projektoru. Výrobce si ale řekl, že kvalitní "projektor" má dnes již mnoho běžných lidí. Tím projektorem je myšlen váš mobilní telefon, který je s dostačujícím rozlišením a dobrým jasem. 

   Proto jen pod samotnou nádobu s pryskyřicí umístíte svůj telefon, bluetooth spárujete s tiskárnou a pustíte program. Na displeji se vám postupně střídají černo-bílé obrázky v pravidelných intervalech a pouze jeden mechanizmus Z-osy v tiskárně, postupně vytahuje z pryskyřice váš výrobek.

   Výrobce v předprodeji stanovil cenu na $99, což samozřejmě poté v běžném prodeji bude více, ale i tak by to mohla být nejlevnější 3D tiskárna na trhu.

    Tak se necháme překvapit.