Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše

AKCE doprava po ČR již od 89 Kč, ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

Metal printer 3D

11. 10. 2014 Není tiskárna, jako tiskárna.

Technologická firma Michigan Tech testuje nový způsob 3D tisku. Jedná se o těžko pojmenovatelnou technologii, která je v tomto ohledu zatím ojedinělá. Doposud výroba konstrukčních prvků z kovu probíhala buď běžným způsobem nebo 3D tavením. Jednoduše řečeno se jedná o spékání ocelového prášku laserovým paprskem v komoře nasycené dusíkem. Tato technologie nazývaná SLS (Selective Laser Sintering) je využívána pouze velkými společnostmi, jelikož pořizovací náklady se pohybují v řádech milionů korun a takovéto přístroje se nevejdou do běžné místnosti.

Nová technologie není až tak překvapující, když víme jak jednoduše fungují 3D tiskárny, a tak se jedná o velice dobrý nápad a spojení několika technik.

Jedná se o spojení 3D tiskárny ve spodní části a svářecí hlavy místo extruderu v části horní. Na tento prototyp byla upravena 3D tiskárna typu "delta" kdy deska je poháněna 3 motory s rameny jejichž poměrně složitým pohybem je docíleno posunu desky s výrobkem. Nad touto deskou je pevně umístěna svářecí hlava, která postupně a ve vrstvách nanáší strojový svár.

Takto vytvořený polotovar je samozřejmě určený k dalšímu opracování ale finální úprava již nezabere tolik času jako výroba dílů od začátku.

Pouze čas ukáže, zda tato technologie bude dále rozvíjena a bude novým typem běžně vyráběných CNC strojů.

 

Zdroj: 3ders.org