Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše

AKCE doprava po ČR již od 89 Kč, ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

Extruder MakerBot MK8

Představení kompaktního extrudéru MakerBot MK8, včetně video návodu na jeho sestavení.

Představujeme vám Extruder MakerBot MK8, který vyniká především svojí kompaktností, oproti jimým výrobkům. Jeho malé rozměry, ale v sobě skrývají velké přednosti. U tohoto extrudéru je struna vedena přímo do tiskové hlavy, čímž odpadá problém s tím, že se struna tzv. "zasekne" v jiném komponentu výrobku a proto je vhodný i pro používání pružných strun. Zavedení struny je velmi rychlé a bezproblémové.

Navštivte náš e-shop

 

Neméně důležité je i chlazení naváděné struny při tisku. Tento extrudér nabízí bezproblémové chlazení naváděné struny i při teplotě 270 stupňů Celsia. Také díky výbornému chlazení podávacího kolečka struny je extrudér vhodný pro dlohodobý tisk.

U sestaveného extrudéru je jeho topná část izolována pomocí kaptonové pásky a tudíž je možné použít i výkonější větrák k chlazení tištěného výrobku u strun, které to vyžadují. Na následujicích snímcích vidíme tištěný výrobek z PLA plastu, bez použití větráku nebo s nevyhovujícím originálním chlazením a dále pak s použitím jednoho nebo dvou větráků. Čím lepší chlazení se při tisku použije, tím méně je nutné přidávat podpory pro docílení vysoce kvalitního výtisku.

Ukázka výtisku s rozdílným chlazenímNa fotografii vidíme tři způsoby chlazení:

  • Uprostřed je výsledek výtisku s nevyhovujícím originálním chlazením
  • Vpravo je výtisk u kterého bylo použito jednoho radiálního větráku
  • Vlevo je pak výtisk, na kterém bylo použito dvou protisměrně umístěných radiálních větráků

Extrudér MakerBot MK8 

lze zakoupit již jako setavený produkt v našem E-shopu, nebo pro ty zručnější je u nás k dispozici varianta stavebnice a sestavit si jej mohou sami, tak jak ukazuje následující video.

stavebnice extrudér MarjerBot MK8

Extrudér MakerBot MK8 se vyznačuje snadnou montáží i opravou a je jím možno nahradit extrudér Prusa I3.

Uložit

Uložit