Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše

AKCE doprava po ČR již od 89 Kč, ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

3D tištěné masky jako ochrana zdraví a náhrada za nedostupné zboží.

Na základě aktuálně velkého zájmu je možné model níže u nás nechat vytisknout. A dále výběr z nejzajímavějších 3D tištěných roušek.

Vzhledem k stále se rozšiřujícímu koronaviru Covid-19 nejen ve světě a nedostupnosti všelijakých roušek, respirátorů a jiných ochranných pomůcek, lidé začali vytvářet za pomoci 3D tiskáren i tyto věci. Není to nemožné, ba dokonce je to velmi jednoduché a některé z nápadů jsou i velmi zajímavé. Vybrali jsme pro Vás některé nejzajímavější a top model, interně nazvaný Darth Vader, jsme i ozkoušeli a dáváme Vám možnost si jej personalizovat a nechat od nás vytisknout. Něktré respirátory jsou tištěné naplocho s tím, že po tisku je  složíte do požadovaného tvaru a slepíte. Například jako na foto vlevo. Nevýhodou těchto modelů je malý filtrační otvor, který v těsném respirátoru znepříjemňuje nádech. Doba tisku je cca 3 hodiny. (STL model na vyžádání)

  

Jiné modely jsou tištěné jako model na výšku a bez použití podpěr nejsou stabilní, což velmi zvyšuje jejich náročnost, ale poku si tisknete jeden kus, tak to asi nebude nikomu vadit stejně jako čínskému figurantovi na fotografii vpravo. Doba tisku se pohybuje cca 5-6 hodin. (STL model na vyžádání)

 

A nyní se dostáváme k námi vybranému modelu alá Darth Vader, který jsme ozkoušeli a zdá se, že pokud jste fandy této Sci-fi série, je tato maska po Vás jednoznačnou volbou. No a možná i pro ty, co fandy nejsou, protože je opravdu funkční. Skládá se z "náhubku" a krytu, pod který můžete umístit filtrační látku nebo v našem případě (ale i podle odborníků) rozstříhaný látkový pytlík do vysavače. Podle testů odborníků chirurgická rouška zachytí až 89% částic do velikosti 50nm, kvalitní sáček do vysavače 83% a například bavlněná látka jen cca 46% těchto malých částic.Část sáčku do vysavače jsme rozstříhali na dva steně velké čtverce o straně cca 8cm (dle velikosti masky) a vložili pod kryt, který automaticky zacvakne a drží vše jak má. Hrany "respirátoru" jsou pro pohodlnější nošení opatřeny těšněním do oken, které je pohodlné a navíc dokonale přilne k obličeji. Tím se dostáváme k nesporné výhodě tohoto modelu, protože netěsnost je největším nedostatkem některých i komerčních výrobků. Pokud výrobek netěsní a při nádechu "podsává" vzduch všude jinde než přes filtr, tak i ten nejlepší respirátor je k ničemu. Tento model je sice poměrně tvrdý a netvárný, takže je nutná personalizace, ale pokud je vyroben z PLA plastu, tak jej můžete částečně ponořit do horké vody a ještě dotvarovat podle svých představ a hlavně tvaru obličeje. Doba tisku 3-4 hodiny dle velikosti. Posuďte sami na úvodní fotografii :-) a foto výrobku níže.

Návod na personalizaci je ZDE, objednávky nebo dotazy na info@jprint3d.cz (STL model)

Tak přejeme mnoho zdraví!!!