DOVOLENÁ od 2. do 15. 7. 2022. Neodesíláme žádné objednávky z eshopu. V případě veškerých dotazů upřednostňujte prosím emailovou komunikaci na info@jprint3d.cz. Děkujeme za pochopení.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

3D automobil

18. 11. 2014 První "vytištěný" automobil a jeho upravená, solární, verze

Strati, první automobil vytištěný pomocí 3D technologie bude 12.-15. ledna vystavován na North American International Auto Show (NAIAS), která se každoročně koná v Americkém Detroitu. Nejedná se sice o úplně první kus ale o modifikovaný model s řadou vylepšení a technologických novinek.

Vůbec první kus tohoto vozu výrobce 3D tiskáren Stratasys vyrobil již koncem roku 2011. Jednalo se samozřejmě o tiskáry, které se používají v průmyslu a jejichž rozměry jsou jako menší místnost. Bylo využito několika BIG ONE Stratasys a tisk jim trval 2500 hodin! Tisk všech komponentů zabral 6 dní a 24 hodin denně na vše dohlížel tým 20 lidí. Jediné, co v novém modelu prý není vytištěné je elektromotor a akumulátor a byť se to nezdá, 3D technoligie umožňuje vytisknout i pruhlený plast jako sklo, světla, blikače a samozřejmě měkké pneumatiky.

Zdroj: 3ders.org