Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše

AKCE doprava po ČR již od 69 Kč, ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

3D tisková hlava E3D V6 pro Prusa i3 MK3

Doslova a do písmene HORKÁ NOVINKA. 3D tisková hlava pro PRUSA i3 MK3 všech verzí a upgradů. Nebo v 12V verzi 100% kompatibilita s modely MK2, MK2S, MK2.5. Více informaci v tomto článku.

Jelikož mnoho z Vás má problémy s tiskovou hlavou u Prusa i3 MK3, která je v originálu špatně dostupná už nyní a co teprve až Průša příjde s dalším novým modelem (jako se právě stalo s MK3S a MINI), jsme se rozhodli udělat nějaké kompromisy a nabídnout Vám to, co funguje a ihned. Tisková hlava je jeden z nejsložitějších komponentů v 3D tiskárně, jelikož musí dokonale oddělit studenou část od části horké. Špatná funkce 3D tiskové hlavy se může projevovat od zasekávání filamentu až po nedokonalý tisk při poškození teplotního čidla, které ukazuje teplotu, která ve výsledku na trysce není. Konstrukce tiskové hlavy je poměrně křehká, tím je myšlen vložený slabostěnný průvlak (heatbreak), a navíc často dochází k jejímu ucpání vlivem špatného filamentu nebo nevhodné teploty, případně netěsností v některých místech. Tím se hlava stává nerozebiratelnou a dojde k jejímu nevratnému poškození.

Náš model je s originálem rozměrově identický a obsahuje vloženou spojku, která přidržuje teflonovou (PTFE) trubičku viz. obrázky. Trubička je do naší tiskové halvy vmáčknuta přes tuto festo spojku, takže drží kde má a také ji lze v případě potřeby vyndat a vtlačit jinou. Výroba se stala jednodušší a méně nákladnou, což jistě ve finále oceníte. Navíc poté náhradní díly jako průvlak, hliníkový blok, trysky jsou cenově dostupné i v našem e-shopu.

 

 3D tiskovou hlavu snadno vsadíte do originál 3D tiskárny všech verzí MK3 (MK3S) nebo MK2 (MK2S, MK2.5). PTFE trubičku necháváme cca 15mm přesahovat přes hliníkový chladič a tu si poté můžete zakrátit u Vašeho podávacího kolečka, například pro model MK3S, který má cca 10mm přesah. V případě zakrácení doporučujeme udělat vrtákem průměru 4,5 - 6mm (tyto mají správný úhel) opět náběh, aby nedošlo k zaseknutí struny při navádění. Vrták stačí držet a otáčet jím v ruce, nedoporučujeme dávat do vrtačky a ani používat moc ostré vrtáky, které se i při ručním otáčení příliš zakusují do materiálu a vytváří otřepy. POZOR!!! pokud budete zakracovat a dělat vrtákem náběh, ujistěte se, že po vrtáku nezůstal v teflonové trubičce otřep teflonu, velmi často způsobí ucpání trysky!!! Standardní provedení je s 24V topný tělesem s 40W příkonu a je tedy vhodné pro model MK3, který jako jediný má v originálu 24V zdroj. Nabízíme i 12V verze tiskové hlavy pro již zmíněné modely MK2, MK2S, MK2.5. Teplotní čidlo je ve všech tiskárnách Prusa identické (alespoň zatím....). Tiskovou hlavu lze ještě upgradovat silikonovou izolací E3D. U tiskové hlavy nepřekračujte teplotní nastavení v profilech Prusa (do 270°C), hrozí její poškození!

Náhradní trysky doporučujeme vybrat do modelu MK3 nebo nerezovou trysku 0,4mm, která má sice jiný tvar, ale stejnou délku závitu. Trysky pro MK8, které jsou v nabídce, jsou kratší a musíte více zašroubovat průvlak (heatbreak), což může být problém pokud je již částečně zapečený.

Servis a údržba: Pokud budete měnit trysku je dobré ji nejprve rukou dotáhnout k hliníkovému bloku a poté o půl otáčky povolit, následně z druhé strany přitáhnout průvlak a až poté trysku zlehka klíčem dotáhnout. Závit průvlaku i závit trysky je dobé mít natřený teplovodivou pastou nejen s ohledem na lepší přenos tepla ale i kvůli utěsnění. Toto se nám osvědčilo více než jiné postupy. Ve fázi dotahování průvlaku k hliníkovému chladiči buďte opatrní, průvlak "rád praská". Další běžná kontrola spočívá ve vizuální prohlídce hlavy, jestli přívodní kabely nevisí moc dolů, kde hrozí zadrhnutí o výrobek případně jejich přetržení. Pokud se na nesprávných místech nadměrně hromadí roztavený materiál, je dobré jej včas odstranit, opět hrozí zadrhnutí o výrobek. V případě, že materiál přibývá i během tisku, je nutné trysku a průvlak znovu dotáhnout. Někdy se stane, že tvrdší materiál vytvoří v tomto místě "vývěru" zapečenou hrudku a již dále nebude unikat. Toto není na závadu, ale většinou poté lze jen špatně vyměnit trysku nebo průvlak. Také je důležitá kontrola teplovodivé pasty na teplotním čidle. Pokud tato pasta časem ztratí svou funkčnost a vydrolí se je nutné ji znovu doplnit, aby nedocházelo k vyhodnocování nesprávných teplotních údajů a tím přepalování filamentu. Po výměně tiskové hlavy u všech modelů MKxy nezapomeňte na P.I.D. kalibraci hotendu!

Záruka 24měsíců na hliníkové komponenty. Tryska, topné těleso, NTC čidlo a PTFE trubičky jsou spotřební součástky, na které poskytujeme omezenou záruku 6 měsíců, pokud nebude evidentní mechanické nebo jiné uživatelské poškození.

 

 

Mám zájem o 3D tiskovou hlavu pro Prusa i3 MK3