AKCE doprava po ČR již od 69 Kč, ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč.
Nákupní košík (0 / 0,- Kč) | Přihlášení | Registrace

3D tisková hlava E3D V6 pro Prusa i3 MK3

Doslova a do písmene HORKÁ NOVINKA. 3D tisková hlava pro PRUSA i3 MK3. Nebo po úpravě 100% kompatibilita s modely MK2, MK2S, MK2.5. Více informaci v tomto článku.

Jelikož mnoho z Vás má problémy s tiskovou hlavou u Prusa i3 MK3, která je v originálu špatně dostupná už nyní a co teprve až Průša příjde s novým modelem, jsme se rozhodli udělat nějaké kompromisy a nabídnout Vám to, co funguje a ihned. Tisková hlava je jeden z nejsložitějších komponentů v 3D tiskárně, jelikož musí dokonale oddělit studenou část od části horké. Špatná funkce 3D tiskové hlavy se může projevovat  od zasekávání filamentu až po nedokonalý tisk při poškození teplotního čidla, které ukazuje teplotu, která ve výsledku na trysce není. Jeji konstrukce je poměrně křehká, tím je myšlen vložený slabostěnný průvlak, a navíc často dochází k jejímu ucpání vlivem špatného filamentu nebo nevhodné teploty, případně netěsností v některých místech. Tím se poté stává hlava nerozebiratelnou nebo dojde k jejímu nevratnému poškození.

Náš model je s originálem rozměrově identický a jediný rozdíl je, že neobsahuje vloženou festo spojku, která přidržuje teflonovou (PTFE) trubičku na svém místě viz. obrázky. Trubička je do naší tiskové halvy vmáčknuta, takže drží kde má a také ji lze v případě potřeby vyndat a vtlačit jinou, úplně stejně jako v případě festo spojky. Tím se výroba stala jednodušší a méně nákladnou, což jistě ve finále oceníte. Navíc poté náhradní díly jako průvlak, hliníkový blok, trysky jsou cenově dostupné i v našem e-shopu.

 

 Tuto 3D tiskovou hlavu snadno vsadíte do originál 3D tiskárny MK3 nebo MK2 (MK2S, MK2.5). PTFE trubičku necháváme cca 20mm přesahovat přes hliníkový chladič a tu si poté můžete zakrátit u Vašeho podávacího kolečka. V případě zakrácení doporučujeme udělat vrtákem průměru 4,5 - 6mm (tyto mají správný úhel) opět náběh, aby nedošlo k zaseknutí struny při navádění. Vrták stačí držet a otáčet jím v ruce, nedoporučujeme dávat do vrtačky. Standardní provedení je s 24V topný tělesem s 40W příkonu a je tedy vhodné pro model MK3, který jako jediný má v originálu 24V zdroj. Pokud požadujete 12V (pro již zmíněné modely MK2, MK2S, MK2.5) stačí uvést poznámku v objednávce (např. Hlava 12V nebo Hlava MK2......) Teplotní čidlo je ve všech tiskárnách Prusa identické (alespoň zatím....). Tiskovou hlavu lze ještě upgradovat silikonovou izolací E3D.

Náhradní trysky doporučujeme vybrat do modelu MK3 nebo nerezovou trysku 0,4mm, která má sice jiný tvar, ale stejnou délku závitu. Trysky pro MK8, které jsou v nabídce, jsou kratší a musíte více zašroubovat průvlak, což může problém pokud je již částečně zapečený.

 

 

Mám zájem o 3D tiskovou hlavu pro Prusa i3 MK3